Witamy na stronie Dąb Bolko - Drzewo Roku 2015   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Dąb Bolko - Drzewo Roku 2015 Powered By GSpeech

Dąb Bolko nagrodzony!

9 października 2015 r. w Warszawie podczas ogólnopolskiej inauguracji 13. Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja przedstawiciele gminy Ruda-Huta odebrali statuetkę za zwycięstwo dębu Bolko w konkursie Drzewo Roku 2015.

Uroczystości rozpoczęły się od happeningu „Czytamy drzewom” podczas którego wiersz pt. „Milczący świadek” Andrzeja Niemca odczytała dyrektor Biblioteki Publicznej w Rudzie-Hucie Marta Kordas. Drzewom czytali również m.in.: minister środowiska Maciej Grabowski, wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy Michał Olszewski, aktorka Maja Ostaszewska, dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa oraz prezes Klubu Gaja Jacek Bożek. W ten sposób Klub Gaja zachęca nie tylko do sadzenia i ochrony drzew, ale także dostrzeżenia związków pomiędzy naturą i literaturą.

W dalszej części uczestnicy udali się na Pole Mokotowskie w celu posadzenia pamiątkowych drzew. Wśród sadzonek znalazły się kasztanowce czerwone, śliwy i jesiony.

Podsumowaniem dnia była gala rozdania nagród Drzewo Roku 2015, która odbyła się w gmachu Biblioteki Narodowej. Dzięki Państwa aktywnemu udziałowi w internetowym konkursie delegacja z gminy Ruda-Huta w składzie: przewodniczący Rady Gminy Ruda-Huta Piotr Śliwa, zastępca wójta Gminy Ruda-Huta Jarosław Walczuk, sekretarz gminy Marek Słupczyński, Marta Kordas, Bogumiła Smal i Krzysztof Lewczuk miała zaszczyt odebrać statuetkę za zwycięstwo dębu Bolko w 5 edycji konkursu. Pomnikowy dąb z Hniszowa w czerwcu br. uzyskał 5536 głosów i pokonał 15 finałowych drzew z całej Polski.

W lutym 2016 roku dąb Bolko będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2016. To dzięki Państwa głosom jedyne polskie drzewo może wygrać europejski konkurs, który odbywać się będzie na polskojęzycznej stronie www.treeoftheyear.org Zachęcamy również do śledzenia strony poświęconej dębowi Bolko: www.facebook.com/dabbolko

 

 

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Powered By GSpeech