Witamy na stronie Dąb Bolko - Drzewo Roku 2015   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Dąb Bolko - Drzewo Roku 2015 Powered By GSpeech

Dąb Bolko w finale ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku 2015

dąb BolkoRosnący w Hniszowie, gm. Ruda-Huta, dąb Bolko został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku. Teraz podczas internetowego głosowania dąb walczy o zaszczytny tytuł Drzewa Roku 2015.

Jury wybrało spośœród 115 nadesłanych zgłoszeń finałową szesnastkę, w której znajduje się Bolko. Uznany za pomnik przyrody, jeden z najpotężniejszych w Polsce, dąb Bolko ma imponujące rozmiary: obwód pnia 875 cm, wysokość 28 m i rozpiętość korony 36 m. Oceniający zwrócili szczególną uwagę na fakt, że park podworski w Hniszowie, ze stanowiącym jego największą atrakcję i ozdobę dębem Bolko, przyciągają corocznie w sierpniu tysiące uczestników popularnej w regionie imprezy, nazwanej od imienia dębu – Bolkowaniem.

Konkurs Drzewo Roku, organizowany przez Klub Gaja, ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społecznośœci, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane.

O tym, czy dąb Bolko zwycięży w konkursie i zostanie Drzewem Roku 2015, decydujecie Państwo oddając swój głos.

W tym celu należy:

- kliknąć na link: www.drzeworoku.pl

- wybrać dąb Bolko poprzez kliknięcie w miniaturkę drugą z lewej strony w pierwszym rzędzie

- kliknąć Głosuj (drzewko w prawym dolnym rogu zdjęcia)

- pojawi się okienko, w którym należy zaakceptować regulamin konkursu i kliknąć OK

- podać aktywny adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość

- następnie klikając link w odebranej wiadomości potwierdzić swój udział w konkursie

- przepisać tekst z obrazka (captcha), aby uwiarygodnić swój głos

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Powered By GSpeech