Witamy na stronie Dąb Bolko - Drzewo Roku 2015   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Dąb Bolko - Drzewo Roku 2015 Powered By GSpeech

Ponad 23 tysiące głosów na dąb Bolko w konkursie Europejskie Drzewo Roku 2016

Pogodny Bolko fot. Grzegorz Chwesiuk

fot. Grzegorz Chwesiuk

20 kwietnia 2016 r. w Brukseli zostały ogłoszone wyniki konkursu Europejskie Drzewo Roku 2016. Dąb Bolko z Hniszowa, przedstawiciel Polski zgłoszony przez gminę Ruda-Huta, zajął w nim IV miejsce.

Podczas ceremonii rozdania nagród, w której wzięło udział ponad 250 gości Polskę reprezentował poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman.

W głosowaniu w lutym 2016 r. Bolko otrzymał aż 23 313 głosów. Jest  to najlepszy wynik polskiego drzewa w dotychczasowych edycjach tego międzynarodowego konkursu. Szczególnie zaciekłą walkę stoczono o trzecie miejsce, na które do końca miały szansę cztery drzewa. Liczba głosów, które otrzymało drzewo na VI miejscu była większa niż zebrana przed zdobywców trzecich miejsc w poprzednich pięciu edycjach konkursu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do wyniku osiągniętego przez dąb Bolko gmina Ruda-Huta serdecznie dziękuje i zaprasza do parku podworskiego w Hniszowie, by podziwiać w naturze to majestatyczne drzewo.

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Powered By GSpeech